KAYDUL

HUKUK


Mahkeme Kararları »
Pazar, 26 May 2024

Ceza Hukuku

Başlık Süzgeci 
# Görüntüle 
# Öğe Başlığı
1 FİKİR VE SANAT ESERLERİ KANUNU'NA MUHALEFET
2 Avukatın Duruşmada Hakime Söylediği Sözler
3 Sanığın Mağdureyi Cep Telefonu İle Değişik Zamanlarda Arayarak "Seni Çok Seviyorum Nereye Gidersen Git Peşini Bırakmayacağım Hayatını Mahvedeceğim" Şeklinde Sözler Söylemesi Cinsel Taciz Suçudur.
4 Tek Fiil İle Hem Silahlı Tehdit Hem de Genel Güvenliği Kasten Tehlikeye Sokma Suçu İşlendiğinde Fikri İçtima Gereği Daha Ağır Cezayı Gerektiren Silahlı Tehdit Suçundan Ceza Verilmesi Gerekir
5 Kendisine Zarar Vereceğine Dair İfadelerinin Tehdit Suçunun Maddi Unsurunu Oluşturmadı Hakkında
6 Resmi Belgede Sahtecilik Suçunda Aldatıcılık Niteliği Bulunmayan Tapu Senedi Fotokopisi
7 Anayasal Dilekçe Ve Şikayet Hakkının Kullanılması İftira Suçu Oluşturmaz
8 Facebook Adresinin Sahibinin Rızası Olmaksızın Değiştirmek
9 Apartman Yöneticisinin Aidat Paralarını Bankada Tutması ve Görevi Kötüye Kullanma
10 Sürücü Belgelerinin Geri Alınması Ve İptalinde Görevli Mahkeme
11 Facebook Hesabını Ele Geçirerek Para İsteme Ve Nitelikli Dolandırıcılık
12 Tarihi eser bulanın yetkililere haber vermeme suçundan yapılan yargılamasında üç günlük bildirim süresi içerisinde eserlerin ele geçirilmesi sebebiyle haber verme yükümlülüğüne aykırılık suçunun kanuni unsurları bulunmamaktadır.
13 Elektronik posta, facebook ve tweeter şifrelerini ele geçirip yazışmalar yapmak ve şifreleri değiştirmek sistemi engelleme, verileri yok etme veya değiştirme suçunu oluşturur.
14 Sigortadan maaş almak için boşanmak dolandırıcılık suçunu oluşturmaz
15 Sigortadan maaş almak için nikah yapmamak dolandırıcılık suçunu oluşturmaz
16 Tehdit suçunda; sanığın “...dua et meslek mensubumsun ve de üstelik resmisin yoksa, bana ayak üstü tehditler savuracak adamı burda döverdim” şeklinde kabul edilen sözlerinin, ileride gerçekleşmesi muhtemel olan bir saldırı niteliğinde değildir
17 Trafik güvenliğini tehlikeye sokma suçunda; daha önce hapis cezasına mahkum edilmemiş sanık hakkında tayin olunan 30 günden daha az süreli hapis cezasının seçenek yaptırımlardan birine çevrilmesi gerekir.
18 Özel hayatın gizliliğini ihlal etme suçunda; sanığın ısrarlı şekilde ve değişik zaman dilimlerinde, kamera ile katılanın görüntülerini çekmesi şeklindeki eylemi, kişilerin huzur ve sükununu bozma suçunu oluşturur.
19 Taksirle yaralama suçunda;sanığın aracında herhangi bir hasarın bulunmaması ve sanığın katılanlara çarpıp kaçan kişi olduğuna dair katılanların çelişkili ifadeleri dışında bir delilin olmaması karşısında, sanığın beraatine karar verilmesi gerekir.
20 Trafikte alkollü yaya çarpma sonucu taksirle öldürme suçunda sanığın kusur durumunun tespiti için, Adli Tıp Kurumundan, teknik üniversitelerin seçilecek öğretim üyeleri ya da karayolları uzmanlarından oluşacak bilirkişi heyetinden rapor alınması gerekir

Sayfa 1 / 3

  • «
  •  Başlangıç 
  •  Önceki 
  •  1 
  •  2 
  •  3 
  •  Sonraki 
  •  Son 
  • »

e-mail:
info @ kaydulhukuk.com

Telif Hakkı © 2012 Kaydul Hukuk Bürosu. Tüm hakları saklıdır. Bu sitede paylaşılan bilgiler yalnızca bilgilendirme amaçlı olup,
Türkiye Barolar Birliğinin ilgili düzenlemeleri uyarınca reklam, teklif, hukuki öneri veya danışmanlık teşkil etmez.